deska kompozytowa obi vs castorama

Deska kompozytowa Obi vs Castoram

Sprawdź!

Autor: Patrycja Gmurowska 18 October 2018

Polacy chętnie materiały na taras kupują w marketach budowlanych. Jaką ofertę desek kompozytowych ma Obi, a jaką Castorama? Gdzie jest taniej? Który market oferuje tańszą dostawę, a który dłuższą gwarancję?

Deska kompozytowa Obi czy deska kompozytowa Castorama? Poznaj plusy i minusy produktów.


Porównaj do 3 ofert na deski tarasowe i zaoszczędź nawet 20% na materiale!


Deska kompozytowa Obi:

W ofercie Obi znajdziemy deskę kompozytową, dwustronnie ryflowaną i szlifowaną. Długość deski wynosi 220 cm, szerokość 14 cm, a grubość 2,2 cm. Produkt jest dostępny w kolorze ciemnobrązowym oraz antracytowym. Dostępna jest również deska ryflowana o wymiarach 200x11x2,1 cm w kolorach: antracyt i ciemny brąz. Market proponuje też deskę kompozytową Prestige w kolorze jasny brąz lub antracyt o wymiarach 220x13,8x2 cm oraz deskę kompozytową pełną w kolorze ciemny brąz o wymiarach 200x15x2,1 cm. Deski te produkowane są przez markę Windoor.

Deska kompozytowa Castorama:

Z kolei Castorama ma aktualnie w swojej ofercie deski marki Blooma o następujących wymiarach: 2,1x14,5x220 i 2,1x14,5x300 oraz kolorach: szary, chocolate, redwood. Deski są jednostronnie ryflowane.

deska kompozytowa obi, deska kompozytowa castorama porównanie

Skład desek z kompozytu

Kompozyt, czyli materiał łączący zalety drewna i tworzywa sztucznego, to coraz chętniej wybierany materiał na taras. W skład wysokiej jakości kompozytowej deski na taras wchodzą: polichlorek winylu, włókna drzewne oraz substancje chemiczne. Deski PVC są odporne na działanie promieni słonecznych, wilgoci, wysokich i niskich temperatur. Produkt nie traci koloru oraz cechuje się niską nasiąkliwością. Jest także niepalny, o czym świadczy najwyższa klasyfikacja ogniowa. Zaletą deski z dobrej jakości kompozytu jest również niska ścieralność oraz antypoślizgowość. Ponadto jest to produkt ekologiczny – w 100% podlega procesowi recyklingu.

Kupując deski kompozytowe warto zwrócić uwagę na ich skład. Markowe produkty charakteryzują się maksymalnym udziałem drewna na poziomie 50%. Deski tzw. drugiego gatunku cechują się nawet 80% udziałem drewna, a tworzywo sztuczne użyte do ich produkcji pochodzi z recyklingu worków czy butelek plastikowych. W opisie desek na stronie internetowej Obi znajduje się informacja, że deski są wykonane z PVC. Z kolei na stronie Castoramy podano następujący materiał wykonania desek – kompozyt: polietylen, pulpa ryżowa, żywice.

Cena desek kompozytowych

W Obi ceny desek kompozytowych zaczynają się od 113,55 zł/m2. W tej cenie można nabyć deski ryflowane o wymiarach 200x11x2,1 cm. Wyższej jakości deski o nazwie Prestige kosztują już 207,20 zł/m2. Castorama z kolei podaje ceny za sztukę. Deski o długości 220 cm kosztują 28,68 zł/szt., a dłuższe o 80 cm 55,68 zł/szt.

Warunki i koszty dostawy desek

Koszt dostawy w Obi jest uzależniony rodzaju produktu oraz obszaru dostawy. Deski kompozytowe według regulaminu to produkty wielkogabarytowe, które obowiązuje następujący cennik:

1 strefa (do 10 km) - 49 zł

2 strefa (10-20 km) - 89 zł

3 strefa (20-30 km) - 109 zł

koszty transportu

W przypadku bardziej odległych terenów dostawa towaru jest możliwa po uzgodnieniu z marketem. Ostateczny koszt, termin i przedział czasowy dostawy jest ustalany w trakcie potwierdzania zamówienia.

Castorama realizuje dostawy towaru na terenie całego kraju, a koszty są uzależnione od opcji dostawy (odbiór w sklepie - darmowy, firma transportowa, kurier), wagi i rozmiaru produktu oraz miejsca dostawy. Market podaje koszt po wprowadzeniu następujących danych do kalkulatora kosztów: kod pocztowy, miejscowość, ulica, nr. Zamówienie dostarcza albo kurier (koszt uzależniony od wagi towaru) albo firma transportowa (koszt uzależniony od wagi, objętości oraz odległości).

Gwarancja

W Obi deska tarasowa kompozytowa dwustronnie ryflowana i szlifowana marki Windoor jest objęta piętnastoletnią gwarancją producenta. Z kolei produkt deska tarasowa kompozytowa marki Blooma dostępna w Castoramie posiada także pięcioletnią gwarancję. Na rynku można znaleźć produkty ze znacznie dłuższym okresem ochrony gwarancyjnej, nawet do 25 lat.

Z dużą uważnością należy zapoznać się z warunkami gwarancji. Wysokiej klasy deski kompozytowe, dostępne na polskim rynku, posiadają gwarancję obejmującą: wady produkcyjne, silne rozwarstwienia, pęknięcia, gnicie, korozję, szkody wyrządzone przez insekty i grzyby. Gwarancja często podzielona jest na 2 grupy: pierwsza to gnicie i butwienie, druga to gwarancja właściwości mechanicznych. Ochrona gwarancyjna rozpoczyna się w dniu zakupu towaru.

Producenci nie uwzględniają reklamacji w sytuacjach: gdy deski nie zostały prawidłowo zamontowane, nieprawidłowego transportu, niewłaściwego stosowania, nieodpowiedniej pielęgnacji, gdy powstały minimalne różnice kolorystyczne czy zdeformowania oraz za minimalne rozszerzenie/kurczenie się desek.

PorownajOkna.pl - Patrycja Gmurowska - redaktor

Patrycja Gmurowska

Redaktor

Doświadczony redaktor internetowy z biegłością w temacie odszkodowań, w tym w szczególności roszczeń za wypadek samochodowy. Jej specjalizacją jest także problematyka dot. Frankowiczów (posiadaczy kredytów indeksowanych i denominowanych do obcej waluty - głównie franka szwajcarskiego) oraz wypadków przy pracy, które są wynikiem np. naruszenia obowiązujących przepisów prawa pracy.

Średnia ocena: 4.05

Czytaj także

PorownajTarasy - Deska kompozytowa cena

Deska kompozytowa cena już od 22zł

Ile kosztuje taras kompozytowy? Deska kompozytowa niska cena czy wysoka jakość? Sprawdź najlepsze oferty na rynku.

Autor: Patrycja Gmurowska
PorownajTarasy - Deska tarasowa kompozytowa

Deska tarasowa kompozytowa – doskonała imitacja drewna!

Deska tarasowa kompozytowa łączy w sobie najlepsze zalety drewna i tworzywa. Poza właściwościami estetycznymi posiada także wiele zalet technicznych jak odporność na grzyby, pleśnie i odbarwienia. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć przed zakupem!

Autor: Patrycja Gmurowska
PorownajTarasy - Deska tarasowa sosna

Drewniany taras w dobrej cenie czyli deska tarasowa sosna.

Szukasz taniego drewna na taras? Deska tarasowa sosna jest wybierana głównie z uwagi na bardzo niską cenę oraz urokliwy i niepowtarzalny wygląd. Dowiedz się, czy warto z niej wykonać taras!

Autor: Patrycja Gmurowska
PorownajTarasy - deska tarasowa modrzew syberyjski

Deska tarasowa modrzew syberyjski – wysoka jakość i atrakcyjna cena

Szukasz najlepszego materiału na taras? Sprawdź, jakie cechy ma deska tarasowa modrzew syberyjski i ciesz się pięknym tarasem przez lata!

Autor: Patrycja Gmurowska
PorownajTarasy - Deska tarasowa cena

Deska tarasowa cena kompozytu i drewna

Kompozyt i drewno egzotyczne to jedne z najchętniej wybieranych materiałów na nawierzchnię tarasu. Ile kosztują deski kompozytowe, a ile deski z najtwardszych gatunków drewna egzotycznego? Deska tarasowa cena waha się od 179 do 451 zł za m2. Sprawdź!

Autor: Agnieszka Książek
PorownajTarasy - Ile kosztuje deska tarasowa w Leroy Merlin?

Ile kosztuje deska tarasowa w Leroy Merlin? Czy warto ją kupić?

Poszukujesz dobrego, ale i taniego materiału na taras? Sprawdź, ile kosztuje deska tarasowa w Leroy Merlin i czy warto kupić produkt w tym e-sklepie!

Autor: Patrycja Gmurowska